Rejs po morzu śródziemnym

Masz za sobą wyjazdy do różnych krajów Europy? Chcesz podzielić się doświadczeniem i przygodami? A może dopiero wybierasz się w pierwszą zagraniczną podróż? Zapraszamy.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 11
Rejestracja: 21 gru 2018, 11:08

Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: Pisarka »

Zastanawiamy sie czy na przyszły rok nie wykupić z mężem sobie rejsu po Morzu Śródziemnym. Trasa obejmuje kilka krajów
Włochy
Hiszpanię
Tunezję
Egipt
oraz Grecję

Ogólnie cena rejsu jest bardzo korzystna, niewiele droższa od wycieczek z biur podrózy ale obawiam sie dodatkowych opłat, które nie zostały wyszczególnione ale było jedynie napisane, ze trzeba będzie opłacić opłaty portowe oraz napiwki dla obsługi. Czy te opłaty są obowiązkowe? Orientujecie się może jakiej wysokości będą?
Awatar użytkownika
ulinka
Posty: 149
Rejestracja: 28 gru 2018, 10:37

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: ulinka »

az zazdroszcze tez by mi się marzył taki rejs. Niestety na razie to nie na moja kieszeń.
Awatar użytkownika
Bartel
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2019, 21:20

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: Bartel »

Ale to chcecie wykupić jakąś zorganizowaną wyprawę czy może sami przymierzacie się do wyczarterowania jachtu?

Jeśli to drugie to zapraszam do kontaktu bo my jesteśmy na etapie poszukiwania odpowiedniej jednostki i chcemy popływać właśnie po morzu śródziemnym. Ogólnie znajomy byli już 3 rok z rzędu i naprawdę to świetna przygoda jest nas 5 już obecnie i szukamy jeszcze 3 osoób (jedno dziecko wśród nas więc drugie fajnie jakby było 10 lat)
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 8:49

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: Karolina »

Według mnie napiwki na pewno nie są obowiązkowe. Co innego opłaty portowe, chociaż nie jestem pewna ile wynoszą. Najlepiej zapytać się organizatorów wycieczek, skoro to wszystko organizują, to pewnie mają wiedzę o dokładnych kosztach takiej podróży.

usługa blokada sms specjalny
Awatar użytkownika
kwiat
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:53

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: kwiat »

Oczywiście, że taki rejs jest świetnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu i na piękne wspomnienia. Nie wahajcie się, jedźcie! Ja to akurat poszukuję mocniejszych wrażeń, marzy mi się Indonezja i na stronie sunsara.pl widziałam, że można pojechać już niedługo. Chciałabym poznać trochę świata, tamtejszą kulturę.. Myślę, że zdecyduję się na tę wycieczkę w lecie jakoś, kiedy z urlopem będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
WioLka34
Posty: 80
Rejestracja: 23 gru 2018, 17:44

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: WioLka34 »

Jeśli ktoś lubi pływać, to na pewno taki rejs może być bardzo ciekawym przeżyciem i będziecie mieć dużo wspaniałych wspomnień. Mi z kolei marzą się wakacje we Włoszech. Początkowo chciałam wykupić wycieczkę, ale ostatecznie chyba jednak pojedziemy na camping - https://www.camprest.com/pl/lista-campingow/wlochy. Campingi we Włoszech są naprawdę ładne i zadbane, dzięki czemu jest na nich przyjemnie i komfortowo. Wystarczy tylko wybrać lokalizację, na której nam najbardziej zależy.
:)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:38

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: Sky »

Muszę się przyznać, że mnie takie rejsy zawsze bardzo fascynowały...ale z uwagi na chorobę morską i to o dość dużym nasileniu, jednak wolę trzymać się stałego lądu. Zresztą w takich miejscach jak chociażby biuro podróży Wakacyjny Raj nie brakuje świetnych ofert, nie wiążących się z koniecznością częstego przebywania na jednostkach pływających :lol: , więc tym bardziej propozycje te bardzo mi się podobają, zwłaszcza wycieczki objazdowe.
Awatar użytkownika
Mamyzi
Posty: 62
Rejestracja: 30 gru 2019, 17:46

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: Mamyzi »

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o wakacyjny wyjazd to ciekawym pomysłem jest zorganizować go sobie samemu i się w taką wyprawę wybrać. Jeśli chcielibyście wiedzieć jak przygotować i zaplanować taką wakacyjną podróż, polecam wam przeczytać ten artykuł https://urwiskowo.com.pl/indywidualne-p ... cic-uwage/ . Dowiecie się z niego sporo właśnie na ten temat i uważam, że jak najbardziej warto jest go przeczyatć
Awatar użytkownika
Chael
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2020, 14:03

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: Chael »

Teraz to raczej odpada przez sytuacje z epidemią
maruś

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: maruś »

No pewnie, to musi być coś, ale ja jestem raczej osobą, która lubi mocno stąpać po ziemi i dla mnie to byłaby jednak przesada. Wolę zdecydowanie podróż na takie https://goodatservice.com/memfis-jedno- ... st-swiata/ miejsca. Na pewno tutaj miałbym co robić, ale też po prostu nie bałbym się o swoje życie, jak to jest na morzu ;).
Awatar użytkownika
Kuksaniec0
Posty: 128
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:42
Lokalizacja: Wakacje
Kontakt:

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: Kuksaniec0 »

Jeśli podróżujemy to na pewno się nam przydadzą plecaki do samolotu. Warto kupić sprawdzone, solidnej jakości.
Wakacje z Przewodnikiem
Małgorztaa

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: Małgorztaa »

A może wyjazd do Egiptu? U https://www.coraltravel.pl/ nie brak korzystnych ofert. Coral Travel to porządne biuro podróży, zadbają by wczasy były bezpieczne i oczywiście atrakcyjne :)
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 273
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:46

Re: Rejs po morzu śródziemnym

Post autor: kasiakowa06 »

Pisarka pisze: ↑21 gru 2018, 11:11 Zastanawiamy sie czy na przyszły rok nie wykupić z mężem sobie rejsu po Morzu Śródziemnym. Trasa obejmuje kilka krajów
Włochy
Hiszpanię
Tunezję
Egipt
oraz Grecję

Ogólnie cena rejsu jest bardzo korzystna, niewiele droższa od wycieczek z biur podrózy ale obawiam sie dodatkowych opłat, które nie zostały wyszczególnione ale było jedynie napisane, ze trzeba będzie opłacić opłaty portowe oraz napiwki dla obsługi. Czy te opłaty są obowiązkowe? Orientujecie się może jakiej wysokości będą?
Jeśli chodzi o Włochy, a dokładnie Sardynię to możecie podpytać w https://sardynianieruchomosci.pl/uslugi/ - Pani Monika zajmuje się nieruchomościami, ale przede wszystkim doskonale zna realia :)
ODPOWIEDZ