Jaka rasa psa dla podróżnika

Ogólne pogaduchy o podróżach. Luźny wątek na historie, anegdoty, pytania i plotki związane z podróżowaniem.
Jamarś

Jaka rasa psa dla podróżnika

Post autor: Jamarś »

Szukam aktywnej rasy psiaka Która nie miałaby problemow w chodzeniu po gorach i w podróżówaniu.

Oczywiscie biorę pod uwagę wzięcie psiaka ze schroniska. Ale nie ukrywam, ze wole psa rasowego z uwagi na to, ze jestem w stanie przewidzieć jaki pies będzie miał charakter.

Co polecicie>
Elmandaś

Re: Jaka rasa psa dla podróżnika

Post autor: Elmandaś »

My mamy terriera niemieckiego. Łazi z nami po górach dość często. Ciężko go zmęczyć, więc nawet wyczerpujące trasy nie stanowią problemu. Jeśli chodzi o charakter- do bardzo łatwych w wychowaniu psów nie należą, ale uważam, że żaden pies tak naprawdę nie należy. Każdego psa trzeba nauczyć komend/ zasad. Wychowywałam od podstaw jako pierwszego psa w życiu, a problemów z nim nie mamy, także da się. Tylko trzeba się przygotować na dużą dawkę ekscytacji i nieokiełznanej miłości.
Cetaśt

Re: Jaka rasa psa dla podróżnika

Post autor: Cetaśt »

My mamy teriera niemieckiego. Łazi z nami po górach dość często. Ciężko go zmęczyć, więc nawet wyczerpujące trasy nie stanowią problemu. Jeśli chodzi o charakter- do bardzo łatwych w wychowaniu psów nie należą, ale uważam, że żaden pies tak naprawdę nie należy. Każdego psa trzeba nauczyć komend/ zasad. Wychowywałam od podstaw jako pierwszego psa w życiu, a problemów z nim nie mamy, także da się. Tylko trzeba się przygotować na dużą dawkę ekscytacji i nieokiełznanej miłości.
małka

Re: Jaka rasa psa dla podróżnika

Post autor: małka »

Jak dla mnie to może być nawet kundelek. Sama osobiście zastanawiam się nad pieskiem, znalazłam nawet dla niego kilka ciekawych rzeczy https://e-zoo.shop/ , mega dobrze wyposażony sklep wszystko na swoim miejscu no i przede wszystkim bardzo atrakcyjne ceny.
małża

Re: Jaka rasa psa dla podróżnika

Post autor: małża »

Moim zdaniem rasa nie ma znaczenia. Ja mam kundelka, który doskonale sprawdza się jako towarzysz podróży. Tegoroczne upały są jednak dla zwierzaków uciążliwe, więc przed wyjazdem w góry postanowiłam kupić coś, co przyniesie ulgę psu w upalny dzień. Na jednej ze stron znalazłam kapoki chłodzące dla psów i na taki właśnie się zdecydowałam.
ODPOWIEDZ