Zle wyniki cytologii, co teraz?

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Awatar użytkownika
osmiornica
Posty: 112
Rejestracja: 07 sie 2019, 18:04

Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: osmiornica »

Kochane strasznie sie martwie, mam nie najlepsze wyniki cytologi.. co teraz? da sie to jakos jeszcze ogarnac?
Awatar użytkownika
gropka
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2019, 9:26

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: gropka »

A co znaczy nienajlepsze? Mozesz miec jakies infekcje albo tak jak ja wirusa HPV. Lekarz powinien cie poinformowac co jest nie tak i co mozesz zrobic by to zmienic. Mnie zaproponowal kolposkopie bo cytologia byla nieprawidlowa. A wlasnie po niej poznalam tego wirusa i jestem w trakcie leczenia zelem papilocare. Po zakonczeniu kuracji mam wrocic na kontrolne badania wiec zostaly mi jeszcze 2 miesiace (cala trwa 6)
Awatar użytkownika
fejsia
Posty: 60
Rejestracja: 08 sie 2019, 9:33

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: fejsia »

kochane a powiedzcie mi leczycie sie prywatnie czy na nfz? bo ja na nfz to czekalam tak dlugo w kolejce na termin i doslownie zylam w stresie co z tymi wynikami, ze stwierdzilam, ze czas troche zainwestowac w zdrowie. znalazlam bardzo fajne pakiety indywidualne w medicover i tam zdecydowalam sie na prywatne leczenie. roznica niebo a ziemia.
Awatar użytkownika
dextermorgan
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:19

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: dextermorgan »

Uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest udanie się do lekarza na konsultacje. Jeżeli nie chce Ci się czekać, to zachęcam Cię do sprawdzenia oferty lekarze bez kolejki. Znajdziesz tam wyszukiwarkę lekarzy, na przykład: URL - kliknij i zobacz jak to działa. Naprawdę prosty system, a zaskakuje :D.
Awatar użytkownika
araska
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2019, 20:46

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: araska »

W cytologii to i zapalenie wychodzi i wtedy nie będą dobre wyniki. Lekarz na pewno da leki na to. A wspomagająco dobrze działa Octenisept. Ja kilka razy już stosowałam jak się tylko zaczynała infekcja u mnie i przechodziło szybciej. Mój ginekolog ten lek poleca. Z aplikatorem wygodnym kupisz w aptece.
Kasia36
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2020, 21:19

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: Kasia36 »

Ja na Twoim miejscu poszłabym do jakiegoś dobrego ginekologa. On na pewno będzie wiedział co robić w takim wypadku. Ja zawsze chodzę do Zawiercia http://dentystyka-nzoz.pl/oddzial-zawie ... talne-usg/ , mają tam świetnego ginekologa, możesz też zrobić dodatkowo USG. Jednak jeżeli masz już wyniki cytologii to może wystarczą jakieś leki, żeby problem się nie pogłębiał.
zAcHoMóWsKi

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: zAcHoMóWsKi »

Myślę, że nie ma co się załamywać tylko od razu umówić się na jakąś wizytę u lekarza. On wszystko wytłumaczy co i jak :)
ażor

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: ażor »

Nie panikuj, sprawdź jeszcze się genetycznie. A zresztą szybko i sprawnie wynaleziona choroba często jest po prostu uleczalna. Dlatego wydaje mi się, że powinnaś to sprawdzić i nie przejmować się na razie. Nie mówię, że nie jest źle, albo że to nic takiego, ale zanim zaczniesz panikować, idź do lekarza. On Ci pomoże, usg 3d Lublin wykona.
ćma255

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: ćma255 »

araska pisze: ↑30 lip 2020, 14:15 W cytologii to i zapalenie wychodzi i wtedy nie będą dobre wyniki. Lekarz na pewno da leki na to. A wspomagająco dobrze działa Octenisept. Ja kilka razy już stosowałam jak się tylko zaczynała infekcja u mnie i przechodziło szybciej. Mój ginekolog ten lek poleca. Z aplikatorem wygodnym kupisz w aptece.
Co do ginekologa to właśnie szukam kogoś dobrego. Myślałam o https://cmp.med.pl/cmp-goclaw/ginekolog/. Polecano mi ten gabinet od jakiegoś czasu i myślę, że sprawdzę sobie.
dzieńdobry

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: dzieńdobry »

ażor pisze: ↑22 lut 2021, 18:13 Nie panikuj, sprawdź jeszcze się genetycznie. A zresztą szybko i sprawnie wynaleziona choroba często jest po prostu uleczalna. Dlatego wydaje mi się, że powinnaś to sprawdzić i nie przejmować się na razie. Nie mówię, że nie jest źle, albo że to nic takiego, ale zanim zaczniesz panikować, idź do lekarza. On Ci pomoże, usg 3d Lublin wykona.
Takie USG to badanie prenatalne, więc nie rozumiem dlaczego tutaj o tym wspominasz. Co do tego to najlepiej jest udać się do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w trakcie ciąży. Zaś co do cytologii to jedynie wizyta u ginekologa, który powie dokładnie co i jak i wprowadzi odpowiednie leczenie. My na forum za bardzo nie pomożemy.
żurek

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: żurek »

Osmiornica, a lekarz Ci zalecił dalszą diagnostykę? Może dodatkowe badania typu usg ginekologiczne (ja robię regularnie raz do roku w takiej klinice w Warszawie https://multimed.pl/ )? Tak mi się wydaje, że to taka podstawa ale nie jestem specjalistą. W każdym razie usg Ci rekomenduję, żeby sprawdzić czy wszystko ok z jajnikami etc.
Awatar użytkownika
triptrip
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:57

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: triptrip »

Mysle, ze na pewno nie zaszkodzilaby wizyta u jakiegos dobrego onkologa, w Łodzi w centrum medycznym https://www.multimedplus.pl/specjalizacje/onkologia/ maja kilku swietnych specjalistów . Sama byłam tam na kilku koncultacjach i bardzo sobie chwale podejscie do pacjenta
kryśka

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: kryśka »

Najważniejsze to jednak wybrać dobrą i sprawdzoną poradnie ginekologiczną. Z czystym sumieniem mogę polecić ci https://www.gyncentrum.pl/poradnia-gine ... poloznicza . Tutaj miałam wykonane bardzo dokładnie badania i wdrożone odpowiednie leczenie. Ogólnie jest to jedna z najlepszych klinik, więc warto się tutaj wybrać
Awatar użytkownika
klarka
Posty: 45
Rejestracja: 21 gru 2019, 9:00

Re: Zle wyniki cytologii, co teraz?

Post autor: klarka »

Powinnaś się przebadać bo takie wyniki mogą być też skutkiem np zakażenia wirusem hpv, zrobienie kolejnej cytologii za pół roku też nie zaszkodzi bo jakby wyszły jakieś nieprawidłowości możesz stosować żel papilocare, który pomaga wyleczyć zmiany na szyjce które wywołał wirus
ODPOWIEDZ