Wakacyjna apteczka

Ogólne pogaduchy o podróżach. Luźny wątek na historie, anegdoty, pytania i plotki związane z podróżowaniem.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 63
Rejestracja: 23 maja 2019, 20:18

Wakacyjna apteczka

Post autor: kasiunia »

Okres wakacyjny w pełni i wyjazdy w różne rejony Polski czy Europy. My preferujemy wyjazdy samochodem, bo mąż nie przepada za lataniem.Często wyjeżdżamy więc na południe Europy głównie Włochy.Za każdym razem bierzemy z sobą dość obfitą apteczkę z preparatami i medykamentami na różne okoliczności.Oczywiście nie zapominamy o ubezpieczeniu - to bardzo ważne.W apteczce mamy wiele różnych rzeczy w tym na alergię, środki przeciwbólowe no i oczywiście środek na rany .Nie wiem jak to się dzieje ale każdego roku dzieciaki coś narobią na wakacjach i środki do przemywania ran niestety ale się przydają.
Awatar użytkownika
WioLka34
Posty: 80
Rejestracja: 23 gru 2018, 17:44

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: WioLka34 »

To prawda, że na wakacje na pewno trzeba zabrać plastry, płyn odkażający oraz coś na poparzenia słoneczne jeśli to wyjazd w ciepłe kraje lub przy ładnej i upalnej pogodzie. W wakacje wszystko może się przydarzyć od bólu głowy, rozstroju żołądka, na skaleczeniach i otarciach końcąc. Trzeba więc mieć apteczkę przygotowaną na wszystko.
:)
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 51
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:46

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: sylwek »

Wakacyjna apteczka powinna zawierać również latarkę. No może to nie jest rzecz pierwszej pomocy, ale nigdy nic w życiu nie wiadomo a latarka może się przydać. Mój tata zawsze powiadał,że lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność niż dać się zaskoczyć. Dlatego też zanim wyruszymy w podróż to zamówię na https://www.ceneo.pl/Latarki kilka takich latarek.
Awatar użytkownika
dextermorgan
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:19

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: dextermorgan »

Wydaje mi się, że naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem jest sprawdzanie sobie wszelakich leków za pośrednictwem stronki ktomalek, gdzie znajdziecie naprawdę sporo informacji. Polecam wam, ja ostatnio sprawdzałem, czym jest borelioza i naprawdę ta stronka to kopalnia wiedzy, polecam wam wszystkim!
Awatar użytkownika
linka
Posty: 105
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:24

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: linka »

Awatar użytkownika
Taylor
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2020, 15:17

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: Taylor »

Ja mam taką apteczkę w samochodzie
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 270
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:08

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: Ada »

Moim zdaniem warto mieć również w takiej apteczce jakieś dobre leki na gardło. Wakacyjne jedzenie lodów i picie zimnych napojów mogą się niestety przyczynić do bólu gardła. Warto więc być na to odpowiednio przygotowanym :)
Lućka

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: Lućka »

dextermorgan pisze: ↑22 paź 2019, 15:29 Wydaje mi się, że naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem jest sprawdzanie sobie wszelakich leków za pośrednictwem stronki ktomalek, gdzie znajdziecie naprawdę sporo informacji. Polecam wam, ja ostatnio sprawdzałem, czym jest borelioza i naprawdę ta stronka to kopalnia wiedzy, polecam wam wszystkim!
Zgadzam się z tobą, wakacje to czas kiedy cieszymy się beztroską ale i czas kiedy prawdopodobieństwo załapania tej podstępnej choroby czyli ugryzienie przez kleszcza jest największe. Znam tę stronkę -https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 - to kompendium wiedzy na ten temat.Więc albo warto te informacje mieć gdzieś pod ręką albo najlepiej zapisać sobie stronkę w ulubionych.Nie znamy dnia ani godziny, kiedy kleszcz może nas bądź bliskich ukąsić.
kłoska

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: kłoska »

na pewno do wakacyjnej apteczki oprócz środków do przemywania ram, środków przeciwbólowych, plastrów też zabieram marimer do nosa, lubię tę wodę morską, nie ma żadnych dodatków dziwnych w składzie, zawze się staram go mieć w apteczce http://marimer.pl/

przyspieszanie komputera do gier
grószka

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: grószka »

kłoska pisze: ↑09 cze 2021, 19:41 na pewno do wakacyjnej apteczki oprócz środków do przemywania ram, środków przeciwbólowych, plastrów też zabieram marimer do nosa, lubię tę wodę morską, nie ma żadnych dodatków dziwnych w składzie, zawze się staram go mieć w apteczce http://marimer.pl/
Nie zawiera konserwantów i od jakiego wieku można stosować?
Róża

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: Róża »

grószka pisze: ↑20 cze 2021, 13:30
kłoska pisze: ↑09 cze 2021, 19:41 na pewno do wakacyjnej apteczki oprócz środków do przemywania ram, środków przeciwbólowych, plastrów też zabieram marimer do nosa, lubię tę wodę morską, nie ma żadnych dodatków dziwnych w składzie, zawze się staram go mieć w apteczce http://marimer.pl/
Nie zawiera konserwantów i od jakiego wieku można stosować?
Marimer Baby nawet od pierwszych dni życia, jeśli zachodzi taka potrzeba. Ma bezpieczny aplikator, więc nie zrobisz dziecku krzywdy
łemoaa

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: łemoaa »

zawsze jak sie gdzieś wybieram z dziećmi to pakuję do apteczki sporo produktów, wolę dmuchać na zimne, obowiązkowo vaxol do uszu, używamy go regularnie a świetnie się sprawdza jako ochrona uszu przed infekcjami i zatykaniem _____________________________________________
aśka

Re: Wakacyjna apteczka

Post autor: aśka »

Tak, masz rację, ja też tak robię. A poza tym ostatnio lekarze zalecają ogólnie stosowanie probiotyków także w podróży. Nawet jak miałam hemoroidy po porodzie to też zalecili stosowanie probiotyku proctolact bo jest on probiotykiem proktologicznym. U mnie się świetnie spradza.
ODPOWIEDZ