Ogólnie o podróżowaniu

Podróżowanie samolotem z dziećmi

Miałeś już styczność z samolotami. Faktycznie zdarzało Cię się latać i to szczególnie na wakacje. Byłeś jednak wtedy z żoną sam. Mogliście wykupić dwie miejscówki, zająć wygodne miejsca i odprężyć się, niczym tak naprawdę nie przejmując. Po wielu doświadczeniach z odprawą, procedurą lotu, a również oswojeniem, że na początku kobieta opowiada o tym, co robić w przypadku zagrożenia, nic już nie robi na was wrażenia i lot jest czystą przyjemnością.

Nagle pojawiają się dzieci… Podróżowanie samolotem z dziećmi? Czy to w ogóle jest możliwe? Z przyjemnej atmosfery robi się napięte przejęcie. Co robić, gdy dziecko będzie płakać? Będzie przeszkadzało innym pasażerom. Co robić, by się nie nudziło? Jak się znudzi to będzie płakać. Co zrobić, by zapewnić mu bezpieczeństwo, jak wygląda sytuacja z biletami, a co z wózkiem?

Dużo natrętnych myśli pojawia się w głowie młodej mamy, która trzymając maluszkach na rękach słyszy o tym, jak zachowywać się w trakcie awaryjnego lądowania. Nagle pojawia się strach. Zupełnie na nowo, choć do tej pory był oswojony. Dziecko wyczula zmysły i zwiększa myślenie o bezpieczeństwie. Nie ma co się jednak przejmować, samolot jest bezpieczną formą transportu i tylko naprawdę niewielki odsetek samolotów ma problem z lądowaniem, czy w trakcie lotu.
Aby maluszek się nie nudził, warto zabrać jego ulubione zabawki, albo bajki. Sprawdzoną metodą jest laptop, na którym znajdują się zgrane bajki. Malec ogląda swoje ulubione kreskówki i nie przejmuje tym, że musi siedzieć w jednej pozycji tyle godzin.

6 thoughts on “Podróżowanie samolotem z dziećmi

  1. Nie jest to łatwe, ale niemożliwe. Moje dzieci od 3 miesiąca życia podróżują samolotem, mamy dziadków w PL i nie mamy najmniejszego problemu z tym!

    1. A gdzie mieszkacie na co dzień? Ja mieszkam z rodziną w Niemczech i często jeżdżę samochodem. Autostradą to szybciutko a nikogo w samolocie nie męczę dzieciakami.

  2. Dzięki każdemu, że nie musiałam przechodzić tego koszmaru. osobiście latam tylko klasą biznes ze względu na wielkrotne podróze służbowe, a jak wiadomo wtedy nie trzeba oszczędzać 😛

  3. Ja uważam, że to bardzo niekorzystne położenie dla współpasażerów. Dlatego lepiej wybrać się z dziećmi autem na wakacje – wydaje mi się, że dla rodzica to też jest bardziej komfortowe. A pierwsze wakacje na Karaibach zorganizować jak dzieciaki podrosną 🙂

    1. Też tak myślę. Przez pierwszych kilka lat można sobie odpuścić dalekie wakacje. Lepiej wsiąść w auto i skoczyć na Hel, czy nawet do Chorwacji. To będzie wygodniejsze dla każdego.


      http://wisiorek.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *