Polska

Wakacje nad polskim morzem

W tym tekście mam zamiar skupić się nad naszym polskim Bałtykiem. Wakacje jak wakacje, ciepło, słońce i relaks. Warto pamiętać o kilku szczegółach jeżeli mamy zamiar wybrać się na wakacje nad polskie morze.

Przede wszystkim dobrze jest zaplanować okres, w którym chcemy się wybrać na zasłużony odpoczynek, a co się z tym wiąże – pogoda. Wiadomo jest, że synoptycy nie są w stanie przewidzieć w 100% jaka czeka nas pogoda, w szczególności jeżeli chodzi o tą długoterminową. Nie mniej jednak jest to prognoza i w pewnym stopniu może nas uchronić przed niekorzystną aurą w pewnych okresach. Druga rzecz to zaplanowanie trasy, czyli: odpowiednia godzina, natężenie ruchu itp. Kolejna sprawa to miejsce docelowe. Kwestia gustu, ponieważ jedni wolą duże miasta, moc atrakcji, i wieczory w klubach, inni z kolei ciszę i spokój a to odpowiada małym mieściną na uboczu. Budżet – istotny jeśli nie spisz na pieniądzach. Dobrze jest zrobić prowizoryczny plan kosztów w celu uniknięcia niespodzianek. Odpowiedni ekwipunek to kolejny atut udanych wczasów nad Bałtykiem. Co do samego wypoczynku na plaży należy pamiętać o zabezpieczeniu: krem z filtrem i odpowiednia ilość wody do picia. na każdej plaży istnieją wyznaczone tereny gdzie można pływać, są tam wyszkoleni ratownicy, a morze to nie basen i nawet najlepsi pływacy powinni się liczyć z jego ogromem i potęgą. Zabytki i atrakcje od skoków na bungee do pływania statkami wycieczkowymi. Wczasy nad Bałtykiem dają niezapomniane chwile i wspomnienia.

5 thoughts on “Wakacje nad polskim morzem

    1. No niestety ceny noclegów są z reguły wysokie, a ich standard jest niski. Mam nadzieję, że w końcu coś się zmieni i ludzie przestaną jeździć do Egiptu czy Tunezji tylko wybiorą nasze polskie morze.


      http://texpol.net.pl/

  1. Najbardziej lubię Hel. Wiele razy tam byłam i zawsze miło mi się wraca. Oprócz tego Kołobrzeg jest też spoko. W sumie lubię polskie morze o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *