Ogólnie o podróżowaniu

Wsiądź na rower!

Z czym studentom kojarzy się weekend? Z imprezami szczególnie. Czasem z nauką, czy pracą, jednak są to przypadki raczej wyjątkowe, jakich ciężko szukać na uniwersytetach i politechnikach, o ile termin sesji się nie zbliża. Takie spędzenie wolnego czasu okazuje się jednak niezdrowe i przynoszące znaczące negatywne efekty. Zmniejsza się koncentracja, trudniej skupić jest się na wykładach, a nauka w domu zaczyna przypominać tortury. Nie musi tak być. Udowodniono, że aktywność fizyczna świetnie wpływa na aktywność mózgu!

Dlatego może zamiast imprez, czasem warto wybrać wycieczkę rowerową i pojechać gdzieś razem z przyjaciółmi? Nie trzeba wybierać dalekich tras, wystarczy las niedaleko miasta, jakaś urocza polana, czy może jezioro. Dobrze mają mieszkańcy gór, gdzie takich atrakcyjni nie brakuje. Choć z początku trudno będzie namówić znajomych do wycieczki rowerowej, nie należy się jednak poddawać! Wystarczy jedna osoba, by miło spędzić czas przy tym aktywnie i jeszcze porozmawiać. Dla wielu wycieczka rowerowa to sposób na aktywny weekend, ale i odprężenie sam na sam.

Jest wielu mężczyzn, którzy uwielbiają samotne wyprawy w nieznane im dotąd tereny. Jest to ich sposób na odpoczynek i regenerację, który dzielnie praktykują latami. Skoro mamy dziś tyle zapalonych rowerzystów, być może faktycznie są w tych wycieczkach rowerowych jest i po prostu warto spróbować? Nie przejmuj się tym, że przyszła już jesień! Lasy są jeszcze piękniejsza, a przez to wycieczka rowerowa bardziej bardziej urozmaicona.

7 thoughts on “Wsiądź na rower!

  1. Dalekie podróże rowerowe to coś o czym marzę od dłuższego czasu. Bardzo chciałbym mieć na tyle odwagi, by w końcu wsiąść na mój rower i ruszyć nad morze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *