Różne

Zalety i wady kampera

Zalety i wady kampera

Jeśli podróżnik lubiący wolność wyboru trasy i celu usłyszy kamper, to krzyczy ze szczęścia! Jeśli jednak usłyszy to hasło osoba lubująca wakacje All Inclusive to pomyśli sobie “fuj”! Jak to jest z tymi kamperami? Jakie mają wady i jakie zalety ślimacze domki?

Zalety trzy

Przede wszystkim skupmy się na tym uwielbieniu wolności. Kamper praktycznie w żaden sposób nas nie ogranicza, daje nam pełną możliwość wyboru trasy, celu, drogi dojazdu. Możemy ruszyć w tym momencie, w którym mamy ochotę, nie musimy się do nikogo dostosowywać, no może oprócz warunków pogodowych i kwestii dzień/noc. Zwykle kampery są zwinne, świetnie sprawdzają się jako środek komunikacji w dużych miastach, jak i na odludziu. Nowoczesne technologie zastosowane w pojazdach campingowych, umożliwiają nam wybór tras bez żadnego problemu. Dobrze wyposażony kamper umożliwia nam swobodne, domowe życie bez konieczności ładowania akumulatorów przez tydzień! Systemy przełączania lodówki z prądu na gaz, czy włączania ogrzewania gazowego, jak i ładowania akumulatorów poprzez baterie słoneczne, to rozwiązania, które sprawiają, że kampery są samowystarczalne… no prawie, bowiem wodę i ubikację należy wymieniać co najmniej raz na dwa dni.

Wady dwie

W przypadku wypominania kamperom wad, musimy pokusić się o podkreślenie roli obowiązków domowych w życiu podróżników. Kamper wymaga troski – należy w nim odkurzać, sprzątać, jeśli gotujemy to zmywać naczynia itd. Kampery to rozwiązanie dla osób, które nie boją się takich prac. Wystarczy kilka dni życia w kamperze, w którym nie ścielimy łóżka, by nabawić się nerwicy. To za mała przestrzeń na takie wygody. Kamper to rozwiązanie dla bardzo samodzielnych osób, które swój spokój wewnętrzny wiążą z poczuciem odpowiedzialności za dom, który wywożą na drugi koniec świata.

Jeśli chcielibyście się sami przekonać, co do zalet i wad kamperów, może jest to dobry moment na wynajęcie takiego samochodu – domu na kółkach? Nic Was tak nie przekona do tego sposobu podróżowania jak doświadczenie własne, dlatego jeśli rozważacie taką opcję, zgłoście się do campernord.pl, i to dość szybko, bowiem terminy uciekają jak świeże bułeczki!

 

5 thoughts on “Zalety i wady kampera

  1. Nie wiem czy znalazłabym jakąkolwiek wadę kamperowania! Takie wakacje dają Ci pełną wolność, swobodę, jedziesz tam, gdzie dopisuje Ci pogoda i odpowiada atmosfera, no po prostu bajka! A że wymaga to trochę pracy… ja tam odpoczywam przy takich domowych obowiązkach.

    1. Moim zdaniem camper nie ma wad. Sprzątanie to nie jest żaden problem – w końcu w domu też sprzątamy. Trochę się przynajmniej poruszamy, na pewno krzywdy nam to nie zrobi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *